1 / 7
PRODAVAM PLAC VO SOPISTE (SONCEVA DOLINA) 1100m2
110.000 €
01.12.2021 13:00

Сопиште / Скопје

Квадратура:

1100 m²

Тип на земјиште:

Градежно

Се продава плац од 1100m2 во елитната населба СОНЧЕВА ДОЛИНА с. Сопиште.

Плацот се наоѓа на јужната страна од падините на Водно, во близина на новиот комплекс Сончев град, на главниот пат кон с.Соње. На 9км (17мин возење) од центар во мирна планинска средина, чист воздух и прекрасен поглед. Во околина на луксузни вили, прекрасно место за домување идеално за мирен живот надвор од градскиот метеж.

-ограден од сите страни,

-струја, водовод, канализација,

-нов асфалтиран пат до самиот влез,

-урбано опкружување,

-прекрасен поглед,

- Позначајни објекти за ориентација :
Ресторан ГРИН ГАРДЕН МУЛИНО
Комплекс ВЕТРИЛО
Општина Сопиште

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Sasko
Потврден огласувач
070339499
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам