1 / 1
Нов Антидекунитален душек
9.000 МКД
Цената е фиксна
03.09.2022 12:59

Кисела Вода / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Се продава НОВ Aнтидекубиталeн душек, купен на 08.11.2019 од Медикус Хелп и воопшто не е отпакуван. Изработен од три дела независни еден од друг. Овие делови се составени од база на чија површина има 54 блока кои се поместуваат независно еден од друг.
Блоковите од централниот дел се таканаречени low weight-bearing со поголема мекост, наменети за додатно намалување на притисокот на предилекционите места (тил, крст, пета). Страничните блокови
имаат функција на стабилизатори на позицијата на пациентот и не дозволуваат негово испаѓање од душекот.
Polymaille прекривка е 100% хипоалергиска, импермеабилна за течности, пермеабилна за испарувања при евапорација и е третирана антибактериски, антипаразитарно и антифунгално.
Се препорачува да се користи за луѓе кои се во постела неподвижни. Душекот е купен 11.000 денари, се продава 9.000 денари.
https://medicushelp.com.mk/polimulti-antidekubitalen-dushek/
Контакт: Васка 077766454

Категорија: Дом и Градина / Спална соба / Душеци

Се продава од:

Ljupco
Потврден огласувач
070478949
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам