1 / 1
DVC - WiFi Безжична IP камера 2 MPixel 2.8 mm, 116.6° + 64Gb
3.300 МКД
Цената е фиксна
27.03.2021 10:05

Делчево / Делчево

Испраќам по карго    

!!!ПОДАРОК 64Gb ПАМЕТ!!!
- Производител - DVC
- 2 MP безжична H.265/MJPEG True DAY/NIGHT IP камера
- FullHD 1080P, (1920x1080)/25FPS.
- Оптичен сензор 1 / 2.7 '' SmartSens SC5238
- Објектив 2.8mm/F1.2, 0Lux с хоризонтален агол 116.6°.
- Компресија H.265/MJPEG.
- 3D-DNR шумов филтер,
- Механичен инфрацрвен(IR cut) филтер.
- Вградена инфрацрвена диода с обхват 15m.
- Wi-Fi (IEEE802.11b/g/n) с максимален домет 50m при директна видимост.
- Вграден микрофон со шумов филтер, звучник и PIR сензор за прецизна детекција.
- Поддржа ONVIF, CGI.
- Слот за Micro SD карта - до 128GB. Ethernet RJ45(10/100Mbps).
- Апликација за наблјудување: Windows: NVMS - 1000, Firefox, IE, Chrome и др.; MAC: Safari, NVMS - 1000 for MAC; iOS: DVC Conect; Android: DVC Conect, ; Linux: DSS.
- Работна температура - 10°C ~ 40°C;
- напојување 12VDC/PoE; 4,5W.
- Размер 130 x 71.7 x 71.7 mm.

Категорија: Дом и Градина / Безбедност и безбедносна опрема / Видео надзор

Се продава од:

Алекнсаданр
Потврден огласувач
070510809
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам