1 / 2
Парцели во Прилеп
1 €
Цената не е фиксна
04.05.2021 12:59

Прилеп / Прилеп

Квадратура:

250 m²

Тип на земјиште:

Градежно

Се ПРОДАВААТ катастарски працели КП:13628, КП:13626 и дел од КП:13625 КО:ПРИЛЕП (парцели со постоечки објекти – куќа и помошни простории) на атрактивна локација во центарот на Прилеп веднаш до Дом на Култура Марко Цепенков.
Парцелите се дел од ГРАДЕЖНАТА ПАРЦЕЛА 3.13.095 на која според Деталниот урбанистички план е дозволено градба на Станбена зграда со максимална бруто развиена површина од 2491,2 м2 со катност од П+3+Пк и дозволени мали комерцијални и деловни намени до 40% од вкупнта бруто површина.

контакт: Стеван
телефон: 078 291 123

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Стеван
Потврден огласувач
078291123
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам