1 / 2
Куќа во Прилеп
1 €
Цената не е фиксна
19.05.2021 13:00

Прилеп / Прилеп

Број на соби:

6

Квадратура:

190 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Нема

Дворна површина:

110 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Стара

Опрема:

Празен

Година на градба:

1903

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Југоисток

Се ПРОДАВА куќа во Прилеп на катастарски парцели КП:13628, КП:13626 КО:ПРИЛЕП на атрактивна локација во центарот на Прилеп веднаш до Дом на култура Марко Цепенков.
Парцелите се дел од ГРАДЕЖНАТА ПАРЦЕЛА 3.13.095 на која според Деталниот урбанистички план е дозволено градба на Станбена зграда со максимална бруто развиена површина од 2491,2 м2 со катност од П+3+Пк и дозволени мали комерцијални и деловни намени до 40% од вкупнта бруто површина.

контакт: Стеван
телефон: 078 291 123

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Стеван
Потврден огласувач
078291123
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам