1 / 8
Sony STR-434L Risiver
130 €
16.05.2022 00:31

Куманово / Куманово

U ispravnom stanju

Specifications

Tuning range: FM, MW, LW, SW

Power output: 40 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 10Hz to 50kHz

Total harmonic distortion: 0.08%

Damping factor: 20

Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 80dB (MM), 95dB (line)

Output: 150mV (line)

Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω

Dimensions: 430 x 135 x 370mm

Weight: 9.3kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Радио ресивери

Се продава од:

Faruk
Потврден огласувач
+38349211975
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам