1 / 5
Kameri za video nadzor 5MP FULL HD, cctv, dvr
5.500 МКД
14.10.2021 18:16

Македонска Каменица / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Комплетен сет за видео надзор:
- DVR 4-канален - VGA излез, HDMI излез, 2 USB влезови
- 4 камери - за надворешна и внатрешна употреба со ноќно снимање
- 4 држачи за поставување на камера
- кабел за секоја камера 4х15 метри
- Компјутерско глувче
- Адаптери за напојување

Карактеристики на камерите:
- Матрица - SONY CCD
- Резолуција: 3МР
- Објектив: 3,6 мм
- LED диоди: 24 парчиња
- Минимално осветлување: 0 Лукс
- Водоотпорна камера
- Работна температура: -20 степени 60 степени
- Автоматски баланс на белата боја
- Однос на сигнал со бучава - 48dB
- Адаптер за напојување: DC 12V

Карактеристики на DVR:
- 3G - Далечинско следење преку Интернет: до 10 корисници истовремено преку телефон или компјутер
- Видео компресија: H.264
- Процесор: 1 * Hi3520A
- Снимка на видео: D1: PAL 1f / s-25f / s; NTSC 1f / s-30f / s
- Снимање во највисока резолуција
- Видео влез: 4 х BNC
- Видео излез: 1 х VGA, 1 х HDMI
- Аудио: 4 х RCA влез и 1 x RCA излез
- PTZ контрола
- Motion detect - снимање кога ќе се открие движење
- Функција за аларм
- Режим на снимање: Рачно / тајмер / движење / аларм
- 1 порта SATA: до 3 TB
- USB порта: 2 x USB
- Напојување: DC 12V.

Категорија: Дом и Градина / Безбедност и безбедносна опрема / Видео надзор

Се продава од:

Napsterce
Потврден огласувач
078414969
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам