1 / 5
PIONEER SX 636 (technics,denon,marantz,akai resive,receiver)
12.000 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

18.06.2022 23:12

Струга / Струга

Опис
Не сите ситуации со голема верност бараат опрема со голем погон.

Ако вашата соба за слушање е со просечна големина, и она што навистина го сакате е поголема ефикасност и пософистицирана разновидност во моделот со средна моќност, новиот SX-636 на Pioneer ќе биде добар избор.

Ги вклучува најновите најсовремени предности за супериорни перформанси со висока верност. Но, тоа ви заштедува пари и не троши вати.

FM-тјунерот користи низок шум FET и фреквентен-линеарен 3-банда променлив кондензатор во предниот крај. Делот FM IF се карактеризира со 5-фазни ограничувачи на ИЦ со високи перформанси и фазно-линеарни керамички филтри. И за да се обезбеди стабилност при сите работни услови, FM MPX колото е напреден тип PLL (Phase-Lock-Loop) со IC.

Резултатите од ФМ се импресивни: чувствителност 1.9pV (IHF), сооднос на снимање од 1.0dB (IHF), селективност на 60dB (IHF), сооднос сигнал-шум од 70dB и широка разделба од повеќе од 30dB во опсег од 50 до 10.000Hz.

Точна репродукција на висока верност се постигнува со особено прецизен фоно еквилајзер во Pioneer SX-636. Го задржува отстапувањето на РИАА во рамките на +- 0.5dB.

Што се однесува до моќта, напредниот засилувач за напојување со директно поврзување OCL обезбедува континуирана моќност од 25 вати по канал, мин RMS
на 8 оми од 20 Херци до 20.000 Херци со не повеќе од 0,5% вкупно хармонично нарушување.

Ова е доволно за да возите до два пара системи за стерео звучници независно или истовремено со брилијантни резултати со висока верност.

Како стерео контролен центар, SX -636 е до минута - има два стерео пара терминали за ленти (можно е дуплирање од 1 до палуба 2), функциски прекинувач за ракување со FM, AM PHONO, MIC и AUX. ФМ-линеарна скала за бирање со двометарски систем за подесување, осветлени индикатори за програма, стерео приклучок за слушалки и други удобности додаваат на разноврсноста.

Ефикасниот Pioneer SX -636 ја става стерео моќта на свое место - без потрошени вати или потрошени пари за вашето стерео задоволство.

Спецификации
Опсег на подесување: FM, MW

Излезна моќност: 25 вати по канал во 8Ω (стерео)

Фреквентен одговор: 20Hz до 30kHz

Вкупно хармонично нарушување: 0,5%

Фактор на амортизација: 35

Влезна чувствителност: 7mV (микрофон), 2.5mV (MM), 150mV (DIN), 150mV (линија)

Сооднос сигнал / бучава: 65dB (микрофон), 70dB (MM), 90dB (линија)

Излез: 150mV (линија), 30mV (DIN)

Импеданса на оптоварување на звучникот: 4Ω (минимум)

Полупроводници: 1 x FET, 3 x IC, 33 x транзистори, 17 x диоди

Димензии: 480 x 147 x 405мм

Тежина: 11,2 кг

Година: 1974 година

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Радио ресивери

Се продава од:

FORD
Потврден огласувач
077 702543
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам