Се продава куќа во центарот на прилеп
40.000 €
29.01.2022 20:51

Прилеп / Прилеп

Број на соби:

4

Квадратура:

75 m²

Број на спратови:

1 спрат

Греење:

Нема

Дворна површина:

91 m²

Тип на домот:

Останато

Состојба:

Стара

Опрема:

Празен

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

Нема

Ориентација:

Југ

Адреса:

Илка Присаѓанка бр 21

Се продава дворно место со две стари здрави куќи-(земјиште под зграда 1 -со површина од 40 м2 и визба и земјиште 2 со површина од 35 м2.Двор 91 м2 во центарот на Прилеп со локација зад зградата која е отспротива на ЛА СТРАДА (на 70 м од Бул. „Гоце Делчев“). Вкупна површина на парцелата 166 м2.
Куќата и земјиштето се со комплетна и уредна документација, во сопственост на едно лице. Куќата има два влеза; од ул. „Илка Присаѓанка“ и од кај новоасфалтираната улица зад зградата на кладилниците, 075999503

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Mia
Потврден огласувач
38975999503
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам