1 / 4
Flex Seal - Gumena tecnost vo konzerva
699 МКД
18.02.2023 11:21

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

Flex Seal е дебела гумена течност која запечатува воздух, вода и влага и е отпорен на мувла. Неопасен, незапалив и безбеден околу растенија и животни.

✅ Се користи на бетон, стакло, тула, ѕидање, дрво, бакар, пластика, плочки, ткаенини, жици, стаклена волна, керамика, порцелан, метал, алуминиум, природни камења, базен, пена, асфалт, EIFS, TPO, PVC, EPDM, CSPE и сл.
✅ Откако целосно ќе се стврдне, ќе имате супер силен, без лизгање, гумен слој на површината.
✅ Спречува 'рѓа и корозија. Отпорен на мувла и хемикалии
✅ Достапна боја: Црна.
✅ Количина: 473ml.
⚠️ Нанесете неколку изедначени слоеви додека површината целосно не се покрие и не се пополнат сите пукнатини и дупки. Оставете секој слој целосно да се исуши (24 до 48 часа) пред да додадете дополнителни слоеви. Flex Seal целосно се запечатува за 48 часа.

🚛 Достава низ цела Македонија
📝 Facebook Page: 🟡 UST.mk 🟡

Категорија: Дом и Градина / Градежни материјали

Се продава од:

A - UST.mk
Потврден огласувач
070331936
Испрати Е-маил до огласувачот

Disk za obrabotka na drvo

699 МКД

Stegac za Zglobovi

199 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам