1 / 4
ASUS ROG STRIX G15 Gaming laptop
75.000 МКД
Цената не е фиксна
23.11.2021 14:03

Скопје Центар / Скопје

Производител:

ASUS

Xaрд диск HDD:

1 TB

РАМ Меморија:

16 GB и повеќе

Модел на процесор:

Intel Core i7

Тип на хaрд диск:

SSD

Големина на екран:

15 - 16 инчи

Intel(R) Core(TM) i7-10875H CPU @ 2.30GHz 2.30 GHz
16GB DDR4 RAM
1TB NVMe PCIe M.2 SSD
NVIDIA GeForce RTX 2070 (8GB GDDR6)
Употреба е 1год топ состојба, купен е кај Setec има гаранција уште 1 година . Не е употребен за игри само во офис .

Категорија: Компјутери / Лаптоп компјутери

Се продава од:

Denis
Потврден огласувач
071465456
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам