1 / 4
Se izdava deloven prostor vo Stip
2 €
26.01.2022 10:13

Штип / Штип

Шифра:PP1080
Се издава деловен простор на одлична локација во Штип на Железничка.Просторот е со вкупна квадратура од 864m² од кои 790m² се магацински простор каде веќе има поставено метални рафтови за подобра организација на просторот и 74m² се канцеларии.На самиот влез има рампа за товар и истовар од товарни возила. Пред објектот има простор за паркирање повеќе возила.Просторот е погоден за повеќе намени и е одлична прилика за вашиот бизнис.

Условите за изнајмување на просторот се :
– деловниот простор се изнајмува на минимален рок од една година;
– закупнината се плаќа во тековниот месец најдоцна до 15ти и изнесува 2 евра по m² плус ДДВ ;
– штетите кои ке настанат одкако закупецот ке влезе во објектот се санираат на негов трошок во најбрз можен рок;
-тековните сметки како струја,вода,интернет,телевизија се на товар на закупецот.
-по завршување на договорот деловниот простор да се врати во состојба како што бил затекнат;

Цената не е фиксна, постои простор за договор!

Тел.за контакт:074230500
email:tvojdom20@gmail.com
www.tvojdom.mk
https://tvojdom.mk/property-item/%d1%81%d0%b5-%d0%b8%d0%b7%d0%b4%d0%b0%d0%b2%d0%b0-%d0%b4%d0%b5%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%bd-%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80-%d0%b2%d0%be-%d0%b8%d0%bd%d0%b4%d1%83%d1%81%d1%82%d1%80%d0%b8-2/

Категорија: Недвижности / Деловен простор / Магацини

Се продава од:

Твој Дом-Агенција за недвижности
Ванчо Прќе 121
Потврден огласувач
074230500
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам