1 / 4
Dijamantski disk za obrabotka
650 МКД
15.09.2022 11:15

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

⚙️ Дијамантски диск за обработка и полирање на камен, мермер, керамика, бетон, асфалт и сл. Изработен од висококвалитетен дијамант, голема јачина, отпорност на абење, долг работен век. Мазни и нескршени рабови, низок отпор на сечење, висока ефикасност. Добрата острина, низок шум, суво мелење не согорува парчиња. Се користи за обработка бетон, гранит, кварцен камен, вештачки камен и брусење на разни керамички ѕидови од тули.

☑ Материјал: Дијамант.
☑ Боја: Портокалова.
☑ Надворешен дијаметар: 115 mm.
☑ Внатрешен дијаметар: 22 mm.
☑ Дебелина: 7 mm.
☑ Мелење камења и бетонски градежни материјали.
☑ Може да се користи на бетон, мермер, гранит, инженерски камен, керамика и сл.
☑ Moже да се користи на суви и влажни услови.
☑ Идеален за измазнување на исечоците на длабочините.

🚛 Достава низ цела Македонија
📝 Facebook Page: 🟡 UST.mk 🟡

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Работилница и Алатник

Се продава од:

A - UST.mk
Потврден огласувач
070331936
Испрати Е-маил до огласувачот

Sestoagolni Klucevi

399 МКД

Komplet 3 Turpii

499 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам