1 / 9
Модерен магацински и деловен простор во Визбегово
1 €
Цената не е фиксна
12.01.2022 13:22

Чучер Сандево / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Квадратура:

5200 m²

Се продава магацински и деловен простор во Визбегово, од десната страна на магистралниот пат, во реонот зад бензиската станица на “Макпетрол“
Простории : 10
Тоалети : 4
Дворното место од парцелата е со површина од 5200м2, додека магацинскиот објект според имотен лист се состои од 2100м2. Целиот надворешна површина околу објектот е посебно тампониран и поплочен со бекатон. Плацот е обезбеден целосно со ѕидана ограда во кобинација со метални елементи.
Градежната и функционалната извеба се следени според највисоки архитектонски, урбанистички и логистички стандарди: челична конструкција, панелни плочи, алуминиумски прозори со термопан стакло, индустриски под и плочки. Магацинот има четири автоматски врати странично поставени за лесен пристап на камиони и шлепери. Со капацитет за манипулација од преку 70 товарни возила на ден.
Корисна висина на просторот е 5,5м, странично поставени монтажни платформи од 1000м2 со максимална носивост од 300кг/1м2.
Во самиот главен влез на приземното ниво за потребите на магацинските активности се изведени 70м2 канцелариски простории со кујна и тоалет .
Административно-канцеларискиот сегмент е поставен на платформа над влезниот дел од објектот. Се состои од панорамски застаклени простории со вкупна површина од 140м2 со фоаје, модерно опремени кујна и тоалети.

Лице за контакт = Јован, 075228550

Категорија: Недвижности / Магацини

Се продава од: Претпријатие

Dom Lux Nedviznosti
Бул.Партизански одреди 15
Потврден огласувач
070-282-525: 070-378-932 : 3-224-486
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам