1 / 9
VW TOURAN CONFORTLINE 1.6TDI 115HP BLUEMOTION DSG AUTOMATIC
18.400 €
02.02.2023 10:12

Кочани / Кочани

Марка:

VW Volkswagen

Модел:

Touran

Година:

2018

Гориво:

Дизел

Километри:

140000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Моноволумен

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

07.2022

Сила на моторот:

84 kw / 114 ks

Kласа на емисија:

Еуро 6

ОПИС
Година:
2018
Марка:
VW
Модел:
TOURAN
Гориво:
ДИЗЕЛ
Мотор:
1.6TDI 115HP
Менувач:
Automatic
Број на седишта:
5
Каросерија:
МИНИ КОМБЕ
Километража:
155000
Надворешна боја:
Темно Сива
Шифра:
046088
18,400 €
ОПРЕМА
ABS
AirBag
ESP
Централна Брава
Алуминиумски Бандажи
Електрични Прозори
Електрични Ретровизори
Ел. Склопливи Ретровизори
Затемнети Стакла
Кожен Волан
Команди на Волан
CRUISE Control
Навигационен Систем
ТРОЗОНСКИ Климатроник
Паркинг Сензори
Park ASSIST
Паркинг Камера
START-STOP Систем
FRONT Assist
Auto Hold
Мерач на Притисок во Гуми
ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ
ПРОИЗВЕДЕНА: 12/2017
● МОЖНОСТ ЗА ЛИЗИНГ / ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ
● МОЖНОСТ ЗА КОМПЛЕТНА РЕГИСТРАЦИЈА ОД НАША СТРАНА
● 2 ОРИГИНАЛНИ КЛУЧЕВИ
● КОМПЛЕТНА СЕРВИСНА ИСТОРИЈА
● ГАРАНЦИЈА ЗА ПОМИНАТИ КИЛОМЕТРИ
● УВЕЗЕНО ОД ОВЛАСТЕН ДИСТРИБУТЕР ОД EU

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава / Можна е замена од: Претпријатие

AUTOWELT
Todosie Paunov 36
Потврден огласувач
078/203-200 076/699-999
Испрати Е-маил до огласувачот

NISSAN QASHQAI CROSSOVER 1.5DCI 109HP

17800 €

PEUGEOT 508 2.0 BLUEHDI 150HP ACTIVE

13700 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам