1 / 8
360° ROTIRACKA WIFI SMART KAMERA 3MP FULL HD
2.000 МКД
27.09.2022 10:03

Скопје Центар / Скопје

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

V380 Pro Security Auto Tracking AI Smart 360° CAMERA

*Нов модел 2022 промотивно по цена од 2000денари
*Ротирачки 360° AI Security Intelligent Smart камери со 3 мега пиксели сензор, WIFI+WIFI hotspot,18 лед диоди за ноќна слика во боја+2 големи инфраред диоди,детекција на движење на одреден обележан простор со АЛАРМ СИРЕНА,аудио во две насоки...
*2.4ghz & 5ghz WIFI конекција
*Full HD слика 1080p (1920x1080)
*Чисто видео во ден и ноќ
*Без каснење на слика,се конектира за 2-5 секунди
*Се користи со апликацијата V380 Pro ,достапна на Android PlayStore,Apple Market i PC Windows
*Брза и едноставна инсталација,преку апликацијата на вашиот телефон(се избира опцијата Wifi Smart Camera,потоа AP hotspot connection,потоа се конектирате на Wifi рутерот на кој што сакате да ја конектирате камерата,потоа Connect to AP hotspot-тоа е нејзината Wifi мрежа...си ставате password и камерата е активна и во функција)
*Опција за надворешна и внатрешна употреба
IP66 Waterproof
*Зачувување на снимките во мемориска карта(MicroSD) до 128GB, со автоматско обновување на снимките, како и нивно прегледување преку вашиот телефон(Android & iOS), таблет или компјутер...
*Опција за снимките да се меморираат дирекно на Cloud
*Опција да се поврзe со друг NVR или HVR
*Опција за поврзување на повеќе камери
*Три начини на поврзување: со WIFI (тука спаѓа и со HOT SPOT), LAN дирекно со кабел, или на WIFI мрежата од самата камера.Може да работи и без интернет, самата камера си продуцира сопствена WIFI мрежа до максиум 20 метри.
*Детекција на движење на одреден простор се мести преку апликацијата и при секое движење на тоа место пракја порака на вашиот телефон, таблет, компјутер
*Опција да се пушти автоматско ротирачко пратење на објекти во движење
*Вграден звучник и микрофон за двонасочна говорна комуникација,може да се користи и како домофон
*Можност да се следат повеќе камери истовремено во апликацијата,максимум 10
*Ноќно снимање во црно-бело или во боја(до 30 метри)
(2X XL IR diodi, 18X XL LED diodi)
*Опција за автоматско палење на LED диодите при детекција на движење
*Опција за доделување на пристап до камерата и на други клиенти преку самата апликација (MultiUsers).
*Димензии:170X300X110

***продажба на мало и големо...за подетално слободно јавете се или пишете на Viber или WhatsApp

https://v380.org/product-category/wifi-camera/

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Видео камери - Дигитални / Sony

Се продава од:

VIVA STORE
Потврден огласувач
076929529
Испрати Е-маил до огласувачот

360° ROTIRACKA WIFI AI SMART KAMERA 5MP 2K WIDE ANGLE

2400 МКД

V380Pro 1080P 3MP WiFi IP Wide-Angle Outdoor/Indoor Camera

1500 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам