1 / 4
YAMAHA CR-600
1 €
12.06.2022 12:34

Тетово / Тетово

Tuning range: FM, MW

Power output: 30 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 110Hz to 50kHz

Total harmonic distortion: 0.1%

Damping factor: 70

Input sensitivity: 3mV (mic), 3mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 70dB (mic), 75dB (MM), 90dB (line)

Channel separation: 50dB (MM), 50dB (line)

Output: 150mV (line), 0.775V (Pre out)

Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω

Semiconductors: 41 x IC, 2 x MOS FET, 59 x transistors, 3 x LED, 33 x diodes, 3 x zener diodes

Dimensions: 474 x 158 x 300mm

Weight: 13kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Радио ресивери

Се продава од:

s95
Потврден огласувач
075606018
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам