1 / 6
Куќа , постара градба на убава локација.
29.999 €
04.10.2022 22:49

Прилеп / Прилеп

Број на соби:

5

Квадратура:

70 m²

Број на спратови:

Високо приземје

Греење:

Дрва

Дворна површина:

110 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Стара

Опрема:

Полу наместен

Година на градба:

1964

Година на реновирање:

2000

Број на балкони:

Нема

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Југ

Адреса:

Нада Циривири бр. 7

Куќата се наоѓа на улица Нада Циривири бр 7. Севкупно околу 190 квадрати место од кои Основна градба градена од печена полна цигла
(објект 1 ) 47 квадрати со
дограден дел од соба со кујна ( објект 2 ) 13 квадрати легализиран.
Објект 3 помошни простории срушени но легализирано во имотен лист 17 квадрати.
Подрум 24 квадрати.
Двор позади куќа со посебен влез и двор пред куќа со главен влез.
На 5 минути до општа градска болница основно училиште Гоце Делчев и градинка, Футура маркет на самиот ќош на раскрсницата.
Чиста документација направена легализација и приватизација на земјиште.
Цена по договор.

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Aleksandar
Потврден огласувач
076289645
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам