Се продаваат 2 градежни плаца во Росоман
1 €
16.05.2022 13:00

Росоман / Кавадарци

Квадратура:

12000 m²

Тип на земјиште:

Градежно

Се продаваат два градежни плаца. Едниот е 5.000 м2, а другиот 7.000 м2.Се наоѓаат на главниот пат на растојание на 2.5 км од Росоман. Има вода,сопствен бунар.Местото е градежно и погодно за секаков вид на земјоделско производство,домување и изградба на индустриски објекти како и изградба на фабрика за Канабис за медицински цели. Цената e пазарна за 1м2. Контакт Васил 076/227-703

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Maja
Потврден огласувач
071263074
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам