1 / 4
Хибриден Инвертор GROWATT 5kW hibriden invertor i LiFePO4
890 €
Цената е фиксна
26.05.2022 22:33

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

НАРАЧКА +38975663116 VIBER
Ова е уникатен инвертер GROWATT SPF5000 ES:
- вграден контролер за полнење MPPT;
- функција за балансирано полнење на поединечни ќелии;
- работи со оловно-киселински и литиумски батерии од 48 V;
- работи со батерија или без батерија;
- максимален напон на фотоволтаичното коло 450 V;
- избор на приоритет за мрежа или фотоволтаични панели;
- можност за WiFi / GPRS мониторинг;
- можност за паралелна работа на повеќе инвертери до 30 kW;
- во случај на недостаток на фотоволтаична енергија, вклучена е поддршка од мрежата со брзина на префрлување од 10 ms;
- избор на време за полнење и празнење на батеријата;
ЗА ЦЕНИ И НАРАЧКА +38975663116 VIBER
LiFePO4 батерија GROWATT ARK LV 2,56 KWh
- лесно се монтира со модуларен дизајн со компактно склопување;
- избор на капацитет од 2,56 KWh до 25,6 KWh;
- 48 V;
- без кобалт;
- долг живот;
- вграден BMS со далечинско ажурирање;
- компатибилен со инвертерите GROWATT од сериите SPF, SPH, SPA
- одлична безбедност со европски сертификати;
- 10 години гаранција;
ЗА ЦЕНИ И НАРАЧКА +38975663116 VIBER

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Соларните апарати енергија

Се продава од:

Алекнсаданр
Потврден огласувач
070510809
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам