1 / 1
ХИБРИДЕН СОЛАРЕН ИНВЕРТЕР AFORE ОД 6KW - 2 X MPPT
1.350 €
15.06.2022 23:11

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Хибридените инвертори на AFORE се нисконапонски инвертери за складирање и експортирање на електрична енергија и е проектиран да ја зголемат енергетската независност на сопствениците на куќи. Опсегот на моќност е од 1kW до 6kW, компатибилен со нисконапонски батерии (40-60V).

ЗА ЦЕНИ +38975663116 VIBER

За компанијата: Afore New Energy Technology (Shanghai) Co., Ltd., лоцирана во Шангај, Кина, е специјализирана компанија за фотоволтаични инвертери. Afore е специјализиран за обезбедување трансформациски решенија и управување со капацитет за соларни инсталации, производство и продажба на фотоволтаични инвертери. Афоре има првокласна опрема и меѓународен тим за истражување и развој. Главната активност е да се обезбеди висок квалитет и доверливост на мрежните конвертори и решенијата на енергетскиот систем за да се задоволи зголемената побарувачка за електрична енергија. Презентираните фотоволтаични инвертери се карактеризираат со висока ефикасност при целосно оптоварување, висока доверливост и лесен интерфејс. Максималната ефикасност на нашите инвертери е 98%. Удобна инсталација и интерфејс, професионален дизајн - гарантира доверливост, му дава на семејството на инвертери Afore конкурентна предност за клиентите ширум светот.

Спецификации:

Влез во PV
Максимална влезна моќност 6 kW
Максимален PV напон 550 V
Опсег на MPPT 80 - 500 V
Нормален напон 360 V
Почетен напон 100 V
Максимална влезна струја 18,5 x 2 А
Максимална кратка струја 26 x 2 А
Број на тракер MPPT / Pv 2/2
Приклучок за батерија
Максимална моќност на полнење/празнење 4,6 kW
Максимална струја за полнење / празнење 80 А
Нормален напон на батеријата 51,2 V
Опсег на напон на батеријата 40-60 V
Тип на батерија Литиум-јонски / Оловна киселина / ГЕЛ / AGM
AC мрежа
Максимална континуирана струја 19 А
Максимална континуирана моќност 4,0 kVA
Максимална врвна струја (10 минути) 18,2 / 17,4 А
Максимална максимална моќност (10 минути) 4,0 kVA
Номинална наизменична струја 27,3 / 26,1 А
Номинален AC напон L-N 220/230 V
Номинална фреквенција на наизменична струја 50/60 Hz
Време на префрлување Нема проблем
THD напон <3%
Ефикасност
Ефикасност на ЦИК 97,0%
Максимална ефикасност 97,6%
Заштити
PV заштита од обратен поларитет - Да
Заштита од прекуструјна / напон- Да
Заштита од краток спој со наизменична струја - Да
Заштита од преостаната струја - Да
Следење на оштетувањето на заземјување - Да
Заштита на отпорник на изолација - Да
Откривање на PV лак (проблем во стринг) - Да
Високо ниво на заштита на куќиште - Да
Генерални информации
Димензии 513 x 370 x 192 mm
Тежина 17 кг
Топологија Без трансформатор
Ладење преку паметен вентилатор
Релативна влажност 0-100%
Работи на температури од -25 до +60 степени Целзиусови
Работи на надморска височина <4000 метри
Емисија на бучава <25 dB
Потрошувачка на енергија во мирување <10 W
Монтирање на ѕид
Комуникација со RSD SUNSPEC
Интерфејси за комуникација LCD, LED, RS485, CAN, Wi-Fi, GPRS, 4G
ЗА ЦЕНИ +38975663116 VIBER

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Соларните апарати енергија

Се продава од:

Алекнсаданр
Потврден огласувач
070510809
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам