1 / 4
Yamaha RX-V557 Audio Video Receiver
7.000 МКД
06.09.2022 18:22

Аеродром / Скопје

Specifications

Tuning range: FM, MW

Power output: 90 watts per channel into 8Ω (stereo)

Surround output: 90W (front), 90W (center), 90W (rear)

Frequency response: 10Hz to 100kHz

Total harmonic distortion: 0.09%

Damping factor: 120

Input sensitivity: 200mV (line)

Signal to noise ratio: 100dB (line)

Channel separation: 45dB (line)

Output: 200mV (line)

Speaker load impedance: 4Ω (minimum)

Digital inputs: coaxial, optical

Video Connections: component, composite, SVHS

Dimensions: 435 x 171 x 420.3mm

Weight: 11kg
Ресиверот нема далинско

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Радио ресивери

Се продава од:

Горан
Потврден огласувач
070484942
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам