1 / 3
ONKYO TX-2500 mkıı
1 €
16.08.2022 14:36

Тетово / Тетово

Se prodava vintage reciver Onkyo

Tuning range: FM, MW

Power output: 40 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 20Hz to 30kHz

Total harmonic distortion: 0.1%

Damping factor: 40

Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 65dB (MM), 90dB (line)

Output: 150mV (line)

Semiconductors: 1 x FET, 30 x transistors, 8 x IC, 28 x diodes

Dimensions: 483 x 160 x 371mm

Weight: 11.5kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Радио ресивери

Се продава од:

s95
Потврден огласувач
075606018
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам