1 / 9
Pioneer A-60
По Договор
01.07.2022 00:02

Бутел / Скопје

Испраќам по карго    

vrvno pojacalo pioneer a-60 vo mint tehnicka sostojba vidi sliki orginalni vidi gi site moi oglasi
Pioneer A-60 Stereo Integrated Amplifier - Vintage 1983 - Made in Japan
Specifications

Power output: 100 watts per channel into 8Ω (stereo)
Frequency response: 5Hz to 100kHz
Total harmonic distortion: 0.007%
Input sensitivity: 0.2mV (MC), 2.5mV (MM), 150mV (line)
Signal to noise ratio: 70dB (MC), 86dB (MM), 105dB (line)
Output: 150mV (line)
Dimensions: 420 x 130 x 331mm
Weight: 9.4kg
Year: 1983

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

DENON PMA-717

0 €

PHILIIPS FA-775 GRATIS DECC I CD OD NEGOVA SERIJA

0 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам