1 / 12
Yamaha AX-496 yamaha cdx-530e yamaha tx-540
По Договор
14.07.2022 02:49

Бутел / Скопје

Испраќам по карго    

perfektna sostojba 100% ispravna so edno daljinsko vidi sliki orginalni vidi gi site moi oglasi
moze i vo kombinacija so cd player
yamaha cdx-530e
yamaha tx-540
Yamaha AX-496
Stereo Integrated Amplifier (2001)
Specifications
Power output: 85 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 20Hz to 20kHz

Total harmonic distortion: 0.008%

Damping factor: 240

Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 88dB (MM), 110dB (line)

Channel separation: 50dB (line)

Output: 150mV (line)

Dimensions: 435 x 151 x 391mm

Weight: 9.5kg

Finish titan

Accessories: remote control transmitter

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

marantz console ec-500 & marantz mm-500

0 €

luxman l-210 & luxman d-405

150 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам