1 / 8
VW TOUAREG 3.0TDI 240HP AUTOMATIC
18.900 €
02.02.2023 10:20

Кочани / Кочани

Марка:

VW Volkswagen

Модел:

Touareg

Година:

2010

Гориво:

Дизел

Километри:

250000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

11.2022

Сила на моторот:

176 kw / 239 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

ОПИС
Година:
2010
Марка:
VW
Модел:
TOUAREG
Гориво:
ДИЗЕЛ
Мотор:
3.0TDI 240HP
Кубикажа:
3000 cm3
Коњски сили:
240 HP
Менувач:
Automatic
Број на седишта:
5
Каросерија:
ЏИП
Километража:
250000
Надворешна боја:
Темно Сива
Шифра:
003502
18,900 €
ОПРЕМА
ABS
AirBag
ESP
Multimedia System
Припрема за Телефон
Централна Брава
Алуминиумски Бандажи
Електрични Прозори
Електрични Ретровизори
Ел. Склопливи Ретровизори
Електрика на Седишта
Затемнети Стакла
Борд Компјутер [КОЛОР]
Кожен Волан
Команди на Волан
CRUISE Control
Навигационен Систем
Климатроник [ДВОЗОНСКИ]
Греачи на Седишта
Вентилација [Ладење] на Седишта
Прилагодлива Суспензија
Паркинг Сензори
Park ASSIST
Спортски Седишта
Кожен Ентериер
Сензори за Дожд
LED Пакет
START-STOP Систем
HILL-HOLD Assist
Auto Hold
Мерач на Притисок во Гуми
ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ
ПРОИЗВЕДЕНА: 2010
РЕГИСТРИРАН ДО 15.11.2022
🔴 ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ОВА ВОЗИЛО Е СЕУШТЕ ДОСТАПНО НА WWW.AUTOWELT.MK 🔴

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава / Можна е замена од: Претпријатие

AUTOWELT
Todosie Paunov 36
Потврден огласувач
078/203-200 076/699-999
Испрати Е-маил до огласувачот

BMW X5 sDrive25d 211HP AUTOMATIC

42400 €

PEUGEOT 508 ACTIVE 1.5 BLUEHDI 130HP EAT8 AUTOMATIC

23800 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам