1 / 2
Куќа со плац во Прилеп
3 €
Цената не е фиксна
03.08.2022 13:12

Прилеп / Прилеп

Број на спратови:

Високо приземје

Подрум:

Не

Се ПРОДАВААТ катастарски працели КП:13628, КП:13626 и КП:13625 КО:ПРИЛЕП (парцели со постоечки објекти – куќа и помошни простории) на атрактивна локација во центарот на Прилеп веднаш до Дом на култура Марко Цепенков.
Парцелите се дел од ГРАДЕЖНАТА ПАРЦЕЛА 3.13.095 на која според Деталниот урбанистички план е дозволено градба на Станбена зграда со максимална бруто развиена површина од 2491,2 м2 со катност од П+3+Пк и дозволени мали комерцијални и деловни намени до 40% од вкупнта бруто површина.

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Stevan
Потврден огласувач
078291123
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам