1 / 8
PORSCHE PANAMERA 4 E-HYBRID 466HP SPORT-CHRONO EXCLUSIVE AUT
98.600 €
16.01.2023 09:12

Кочани / Кочани

Марка:

Porsche

Модел:

Panamera

Година:

2017

Гориво:

Хибрид

Километри:

80000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Седани

Боја:

Црна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

11.2021

Сила на моторот:

342 kw / 465 ks

Kласа на емисија:

Еуро 6

ОПИС
Година:
2017
Марка:
PORSCHE
Модел:
PANAMERA
Гориво:
ХИБРИД
Мотор:
466HP [330+136HP eHybrid Engine]
Кубикажа:
0 cm3
Коњски сили:
466 HP
Менувач:
Automatic
Број на седишта:
4
Каросерија:
СЕДАН
Километража:
80000
Надворешна боја:
Темно Сива
Шифра:
4E0000
102,600 €
ОПРЕМА
ABS
AirBag
ESP
Multimedia System
Припрема за Телефон
Централна Брава
Алуминиумски Бандажи
Електрични Прозори
Електрични Ретровизори
Ел. Склопливи Ретровизори
Електрика на Седишта
Борд Компјутер [КОЛОР]
Кожен Волан
Команди на Волан
CRUISE Control
DISTANCE Control
F1 Shift - Типтроник
KeyLess Entry
KeyLess GO
Навигационен Систем
Климатроник [ЧЕТИРИЗОНСКИ]
Греачи на Седишта
Греач на Волан
Прилагодлива Суспензија
Хидрауличчна Суспензија
Паркинг Сензори
Park ASSIST
Park PILOT
Паркинг Камера
360° View КАМЕРА
Bird View Камера
Спортски Седишта
Кожен Ентериер
ПАНОРАМСКИ Сончев Кров
Сензори за Дожд
LED Пакет
START-STOP Систем
VIRTUAL DASHBOARD
HILL-HOLD Assist
FRONT Assist
LANE Assist
Меморија на Седишта
Масажер во Седишта
Мерач на Притисок во Гуми
ANDROID Auto
APPLE CarPlay
ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ
Произведена: 06/2017
✔ 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

330HP + 136HP eHybrid ENGINE

⛽ 2.5L / 100km COMBINED CONSUMPTION

ДОПОЛНИТЕЛНА НЕСТАНДАРДНА ОПРЕМА
ВО ВРЕДНОСТ ОД 68.000 ЕВРА:

✔ AMBIENT+ LIGHTING
✔ VOLCANO GREY EXTERIOR COLOR
✔ LEATHER DASHBOARD
✔ HOME LINK (GARAGE DOOR OPENER)
✔ AIR PURIFICATION IONIZER
✔ SEAT ADJUSTMENTS FRONT + BACK
✔ 3-SPOKE WOODEN STEERING WHEEL
✔ HEATED STEERING WHEEL
✔ AIR SUSPENSION WITH LEVEL REGULATION
✔ MATRIX LED HEADLIGHTS
✔ PORSCHE DYNAMIC LIGHT SYSTEM PLUS
✔ POWER STEERING PLUS
✔ MASSAGE & VENTILATION ON FRONT AND BACK SEATS
✔ SOFT CLOSE DOORS
✔ BURMESTER HIGH END SURROUND SYSTEM
✔ TV TUNER

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава / Можна е замена од: Претпријатие

AUTOWELT
Todosie Paunov 36
Потврден огласувач
078/203-200 076/699-999
Испрати Е-маил до огласувачот

MERCEDES-BENZ GLE-KLASSE 250D 204HP 9-GTRONIC AUTOMATIC

44600 €

MERCEDES-BENZ E-KLASSE AVANTGARDE 200D 150HP AUTOMATIC

33600 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам