1 / 10
technics su-v620
По Договор
01.09.2022 23:37

Бутел / Скопје

Испраќам по карго    

vo odlicna sostojba vidi sliki orginalni so daljinsko vidi gi site moi oglasi
Technics SU-V620
Stereo Integrated Amplifier (1995-02)
Specifications
Power output: 70 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 20Hz to 20kHz

Total harmonic distortion: 0.1%

Damping factor: 100

Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 76dB (MM), 92dB (line)

Channel separation: 50dB (line)

Output: 150mV (line)

Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω

Dimensions: 430 x 125 x 310mm

Weight: 6.8kg

Year: 1995

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

kupuvam yamaha m-50 defekt kompletna ili vo delovi

0 €

revox a78mk2 pojacalo & revox a76 fm tuner & beovox s45

0 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам