1 / 2
Kross Hexagon 6.0 kako nov
22.000 МКД
26.09.2022 23:07

Битола / Битола

Вид на велосипедот:

Механички

Пол:

Машки

Големина на тркало:

29 "

Големина на рам:

20 "

Pet pari vozen kako nov
https://velosiped.mk/produkt/kross-hexagon-6-0-y22/?attribute_pa_dimenzija-trkalo=29&attribute_pa_dimenzija-na-ram=21
Материјал на рамка :Aluminium Performance
Амортизер : SR SUNTOUR XCT (travel 100mm, crown lockout)
Предна главина : Joy Tech D041DSE
Задна главина : Joy Tech D142TSE
Гуми :Mitas Ocelot (27,5″/29″ x 2.1″)
Обрачи :Kross Disc (aluminium, double wall; 27,5″/29″)
Преден менувач :Shimano Tourney FD-TY700
Заден менувач : Shimano Alivio RD-M4000
Предна кочница :Shimano Disc BR-M315 (disc, hydraulic, rotor: 160mm)
Задна кочница : Shimano Disc BR-M315 (disc, hydraulic, rotor: 160mm)
Рачки за кочници : Shimano ST-EF505 (hydraulic)
Менувачи (шалтери) :Shimano ST-EF505 (3×8)
Среден погон :Shimano Tourney FC-TY301 (42/34/24T)
Средна осовина :FP-B902
Ланец : YBN S8
Запчаник : Shimano CS-HG31 (11-32T)
Волан : Aluminium (680mm, 31.8mm)
Стем : Aluminium (27,5″: 75mm / 29″: S – 75mm, M – 90mm, L/XL – 105mm, 31,8mm, rise 7°)
Колче : Aluminium (27,5″: 300mm / 29″: S – 300mm, M/L/XL – 350mm)
Гарнитура :FP-H816 (1-1/8″)
Седиште : Selle Royal
Рачки : Kross Scale
Педали :FP-917

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Велосипеди

Се продава од:

nenad
Потврден огласувач
071328321
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам