1 / 10
vintage pojacalo sony ta-f444es
По Договор
13.09.2022 23:40

Бутел / Скопје

Испраќам по карго    

odlicna sostojba 100% orginalni tranzistori vidi sliki orginalni vidi gi site moi oglasi
Sony TA-F444ES
Stereo Integrated Amplifier (1984-87)
Specifications
ESX
Power output: 105 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 2Hz to 200kHz

Total harmonic distortion: 0.004%

Damping factor: 100

Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 84dB (MM), 105dB (line)

Output: 150mV (line)

Speaker load impedance: 4Ω (minimum)

Dimensions: 430 x 160 x 436mm

Weight: 18.3kg

Year: 1987

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

ONKYO TX-7830

0 €

Philips AH186 Philips Sound Project A8000

0 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам