1 / 11
vrv od pojacalo integrirano Philips FA960
По Договор
26.09.2022 23:19

Бутел / Скопје

Испраќам по карго    

Philips FA960
Stereo Integrated Amplifier (1986-89)
Specifications
Power output: 100 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 40Hz to 20kHz

Total harmonic distortion: 0.03%

Damping factor: 120

Input sensitivity: 0.25mV (MC), 2.5mV (MM), 150mV (line)

Channel separation: 75dB (line)

Output: 150mV (line)

Speaker load impedance: 8Ω (minimum)

Dimensions: 416 x 146 x 334mm

Weight: 14kg

Year: 1988

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

kupuvam yamaha m-50 defekt kompletna ili vo delovi

0 €

pojacalo marantz pm-64mk2

0 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам