1 / 12
Се продава - изнајмува куќа
33.000 €
10.10.2022 10:34

Прилеп / Прилеп

Број на соби:

2,5

Квадратура:

60 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Нема

Дворна површина:

970 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Стара

Опрема:

Полу наместен

Година на градба:

1990

Број на балкони:

Тераса + 1 Балкон

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

2 Паркинг места

Ориентација:

Југ

Адреса:

Трајко Николоски 80/9

Самостојна куќа од полна цигла.

Приземје: влез 3m², кујна / трпезарија 8m², тоалет / бања 3m²;
високо приземје: претсобје 2m², дневна соба 24m²;
прв спрат со внатрешни дрвени склали на метална конструкција: спална соба 12m², вграден гардеробер 3m², балкон 3m²+4m²;
визба со надворешни скали: 24m²+6m².

Голем ограден двор со овоштарник, пластеник, бунар, вратило.

Надворешна ѕидана фурна / скара со оџак.

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава / Можна е замена од:

Kristijan
Потврден огласувач
070534477
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам