1 / 11
Chrysler 300c 5.7 hemi heritage limited edition
13.500 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

06.01.2023 18:56

Прилеп / Прилеп

Марка:

Chrysler

Модел:

300C

Година:

2006

Гориво:

Бензин

Километри:

200000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Седани

Боја:

Црвена

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

08.2023

Сила на моторот:

250 kw / 340 ks

Kласа на емисија:

Еуро 4

Се продава Chrysler 300c 5.7 hemi, v8 heritage limited edition, 2006 година со 221000 км реални, 340 кс, 530nm вртежен момент, донесена од Америка и во одлична состојба, регистрирана скоро цела година и зелен картон, направен голем сервис, масло во менувач и филтер, глицерин, масло во диференцијал, во серво, спортски филтер нов, нова пумпа за бензин, 2 нови лончиња од ауспух, нов акумулатор monbat 100ah, нов антифриз liqui moly g12+. Со многу опрема:
Ксенон фабричен и автоматски светла
Сензор за дожд
Сателитска навигација
Блутут
Гласовни команди
Двозонска клима
Двд
Бостон премиум озвучување
Кожни седишта и греачи
Подесување на волан и педали
Меморија на седишта
Мдс систем (multi displacement system) исклучување на 4 цилиндри при градска вожња, на мали обртаи, во лер, кога нема оптеретување итн заради помала потрошувачка, инаку просек потрошувачка 11-12 на 100км
Паркинг сензори
Сензори за притисок во гумите
Темпомат
А тестирани фолии и др. Можна е замена за купе, или за поевтино, или за чопер над 1000сс. За кеш екстра цена. за подетални информации на телефон

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава / Можна е замена од:

Ice
Потврден огласувач
071519606
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам