1 / 6
Соларни Хибриден систем 5kW Solaren Hibriden sistem 5kW
4.590 €
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
30.10.2022 11:23

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Системот може да напојува - ТВ, фрижидер, компјутер, машина за перење, внатрешно и надворешно осветлување, клима во лето, пумпа за вода. Во зима на системот дополнително му треба генератор доколку не сте приклучени на мрежата.

Сетот содржи:

- Фотоволтаични монокристални панели JASolar 545W - 9 парчиња

- Хибриден соларен инвертер 5000W Growatt - 1 бр.

- 2 DC осигурувач 12A за соларни панели)

- Соларен кабел 4мм2 - 60 метри

- WiFi мониторинг

- Комплет MC4 конектори - 2 бр.

- Алуминиумска конструкција за вградување на покрив (8 парчиња соларен профил 40х40 на 3,25м, 24 парчиња битуменски покрив или покрив со ќерамиди, 16 крајни стеги, 20 средни стеги, 40 ромбоидни навртки)
ЗА ЦЕНИ И НАРАЧКА +38975663116 VIBER https://www.facebook.com/SolarSystemsMacedonia email: systemvcs@gmail.com

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Соларните апарати енергија

Се продава од:

Алекнсаданр
Потврден огласувач
070510809
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам