1 / 11
Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
2.999 €
Цената не е фиксна
28.01.2023 12:47

Прилеп / Прилеп

Марка:

Alfa Romeo

Модел:

Alfa 147

Година:

2006

Гориво:

Дизел

Километри:

170000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

10.2023

Сила на моторот:

88 kw / 120 ks

Kласа на емисија:

Еуро 4

alfata e top sosojba regisrirana do 22.09.2023 godina. Pred 20 000km e napraven komplet golem servis lamela potisna drug lager, skoro e smeneta cela prednica nema krcanje tropanje, pred 1000km napraveno mal servis plocki i diskovi. So voziloto odat i bandazi so skoro novi zimski gumi. Po voziloto nema ni denar vlog pali vozi proverka po vas izbor. Mozi zamena za alfa 159 so moja doplata

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава / Можна е замена од:

cobe
Потврден огласувач
075235633
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам