1 / 7
infinity Kappa 8.1
750 €
16.01.2023 10:34

Кочани / Кочани


Infinity Kappa 8.1 од сопствена колекција користени во домашни услови и истите се во безпрекорна состојба.

• Manufacturer: Infinity
• Model: Kappa 8.1i
• Manufactured in: USA / Germany
• Colour: black / natural wood
• Dimensions: 122.6 x 41.9 x 30.3 cm (H/W/D)
• Weight: about 35kg/box
• New price approx.: 6000 DM
• Technical specifications
• Design: 4-way bass reflex
• Chassis:
• 1x 30,5 cm (12") Bass
• 1x 16,5 cm (6,5") Mid-Bass-Coupler
• 1x 7,6 cm (3") Polydome Midrange
• 1x EMIT-R Tweeter
• Power handling: 40 - 300 watts RMS / channel
• Efficiency: 89dB 2.8V/1Meter
• Frequency Response:
• Transmission range: 32Hz - 35kHz /- 2dB
• Transition ranges: 180Hz, 700Hz, 4.7kHz
• Impedance: 6 ohms

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Звучници

Се продава од:

Zoran
Потврден огласувач
38978365989
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам