1 / 12
Maisonette for sale in Siviri Halkidiki of 115 m/2
330.000 €
13.01.2023 14:05

Скопје Центар / Скопје

Se prodava mezoneta na Siviri, Halkidiki, od 115 m2, prva na more, na mnogu privilegirana lokacija. Imotot se naoǵa pred prekrasna plaža so sopstvena gradina od 20 kv.m. Se sostoi od tri kata od koi prizemjeto može da se pretvori vo poseben stan bidejḱi ima samostoen vlez dnevna, kujna, soba i wc. Na 1 kat, koj ima vlez od zadnata strana na kompleksot ima prostrana dnevna soba so kamin i prekrasen pogled na more, kujna i wc so tuš. Na 2 kat ima dve prostrani spalni sobi so golem plakar i banja so kada. Site katovi imaat klima, PVC A3 plus prozori, dvojno zastakluvanje, lizgački roletni, pločka od nov tip, mermerni skali, 2 bezbednosni vrati i magacin. Ima i predinstalacija za alarm, solaren bojler i radijator. Eleganten imot na edna od najubavite i najubavite plaži na Halkidiki, neposredno pred more. Idealen za semejstva i za eksploatacija.


Shitet Mezonet ne Siviri, Halkidiki Greqi me siperfaqe 115 m2, e para ne det, ne nje vend shume te privilegjuar. Prona është e shtrirë përballë një plazhi të bukur me kopshtin e vet prej 20 m2. Perbehet nga tre kate nga te cilet kati perdhe mund te kthehet ne apartament me vete pasi ka hyrje te pavarur, sallon, kuzhine, nje dhome dhe wc. Ne katin e 1, i cili ka hyrje nga pjesa e pasme e kompleksit ka nje sallon te bollshem me oxhak dhe pamje mahnitese nga deti, kuzhine dhe nje wc me dush. Ne katin e 2 ndodhen dy dhoma gjumi te bollshme me dollap te madh dhe nje tualet me vaske. Te gjitha katet jane me kondicioner, dritare PVC A3 plus, xham dopio, grila rreshqitese, pllake te tipit te ri, shkalle mermeri, 2 dyer sigurie dhe depo. Ka edhe paravendosje për alarm, ngrohës diellor të ujit dhe radiator. Një pronë elegante në një nga plazhet më të bukura dhe më të qeta të Halkidikit, pikërisht përballë detit. Ideale për familje dhe për shfrytëzim.

Maisonette for sale, in Siviri, Halkidiki, of 115 sq.m., first on the sea, in a very privileged location. The property is lying in front of a beautiful beach with its own garden of 20 sq.m. It consists of three floors of which the ground floor can be turned into a separate apartment as it has an independent entrance living room, kitchen, a room and wc. On the 1st floor, which has an entrance from the back of the complex there are a spacious living room with fireplace and stunning sea view, kitchen and a wc with shower. On the 2nd floor, there are two spacious bedrooms with a large closet and a bathroom with bathtub. All floors have air conditioning, PVC A3 plus windows, double glazing, sliding shutters, new type tile, marble stairs, 2 security doors and storage. There is also pre-installation for alarm, solar water heater and radiator. An elegant property on one of the most beautiful and quiet beaches of Halkidiki, right in front of the sea. Ideal for families and for exploitation.

Категорија: Недвижности / Во странство

Се продава од:

Ridi.NewDeal
Tsmiski 33 Thessaloniki
Потврден огласувач
00306994867940
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам