1 / 12
Mercedes c220 CDI Bluetec
27.500 €
29.01.2023 19:13

Прилеп / Прилеп

Марка:

Mercedes-Benz

Модел:

C 220

Година:

2014

Гориво:

Дизел

Километри:

200000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Седани

Боја:

Бела

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

09.2023

Сила на моторот:

125 kw / 170 ks

Kласа на емисија:

Еуро 6

Колата е во перфектна состојба, увезена во 2018та од Германија со сите сервиси направени во Mercedes ( во Германија и во МакСтарАуто)
Комплетна сервисна документација со сите печатени и електронски записи (последен сервис направен 08.2022 на 218.000км) возена надвор од државата најчесто на отворено
Гуми 225/50r17 Michelin Primacy 4 (купени нови од Motocentar во 2021 година)
Поседува се што можи од страна на опрема (голем Dispay и новиот Comand system)
Автоматик со F1 команди зад волан, Parking assistance ( сама се паркира) итн итн итн. Исто е и со специјално нарачан уникатен лик бела внатрешност со Mohagony wood interior затемнети прозори со АТЕС во сообраќајна.
Има 2 клуча и webasto, оригинална боја (не е фарбана,удрена сите стакла се фабрички со код и број)
Регистриран до 09.2023 со зелен картон
Можи и замена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава / Можна е замена од:

Prilep prilep
Потврден огласувач
075888879
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам