1 / 12
stereo Harman Kardon PM655VXi & hk tu-910
По Договор
16.01.2023 01:25

Бутел / Скопје

Испраќам по карго    

vrvno pojacalo so odlicno phono sekcija 2x90 rms na 8 ohma i najzahtenite zvucnici bez nikakov problem ke gi tera vidi sliki orginalni moze i vo kombinacija so harn=man kardon tu-910 vidi gi site moi oglasi
Harman Kardon PM655VXi
Stereo Integrated Amplifier (1987-88)
Specifications
Power output: 90 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 0.15Hz to 180kHz

Total harmonic distortion: 0.08%

Damping factor: 71

Input sensitivity: 0.12mV (MC), 2.2mV (MM), 135mV (line)

Signal to noise ratio: 74dB (MC), 73dB (MM), 75dB (line)

Channel separation: 59dB (MM), 63dB (MC), 59dB (line)

Dimensions: 443 x 134 x 398mm

Weight: 10.3kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

Akai gx-32

0 €

KOMPLET DENON PMA717/DCD810/TU610/DR-M12HR JAMO 150 POWER

0 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам