1 / 7
YAMAHA R-N500 receiver
24.000 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

16.01.2023 13:25

Скопје Центар / Скопје

YAMAHA R-N500 high-performance network HiFi receiver

Мрежен HiFi ресивер со високи перформанси кој репродуцира широк опсег на извори на звук, вклучително и мрежно аудио, со ненадминат квалитет на звукот. Се одликува со контрола на апликации за лесна оперативност и има вградени дигитални влезни приклучоци за употреба на ТВ и многу повеќе.

Уживајте во целиот спектар на сите ваши омилени современи музички извори
Слушајте интернет радио станици од целиот свет и пристапете до стриминг на музика.
Овој мрежен HiFi ресивер со високи перформанси моќно репродуцира широк опсег на извори на звук, вклучително и мрежно аудио, со ненадминат квалитет на звукот. Се одликува со контрола на апликации за лесна оперативност и има вградени дигитални влезни приклучоци за употреба на ТВ и многу повеќе.

Уживајте во целиот спектар на сите ваши омилени современи музички извори
Слушајте интернет радио станици од целиот свет и пристапете до стриминг на музика.
компатибилен со AirPlay
Апликацијата NP Controller ви овозможува да работите од вашиот паметен телефон или таблет.
FLAC или WAV 192 kHz/24-битна аудио репродукција.
Дигитален аудио влез за ТВ или Blu-ray плеер.
USB дигитална врска за iPod, iPhone, iPad и USB уреди.
ToP-ART дизајн со квалитет на звук и делови со највисок квалитет.
Чисто директен режим за поголема чистота на звукот и постојано променлива контрола на гласноста.
Едноставен, но софистициран дизајн на Yamaha.
Потполно како нов, треба да се слушне.
Цена 24.000 денари
Ве очекуваме,
Audiohill MK
075 200 500

*** VIDETE GI SITE MOI OGLASI ***

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава / Можна е замена од:

AUDIOHILL MK
Потврден огласувач
075200500
Испрати Е-маил до огласувачот

YAMAHA R-N500 receiver

24000 МКД

MARANTZ PM4001

7000 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам