1 / 6
STEREO ZASULUVAC YAMAHA A-S501
400 €
Цената е фиксна
16.03.2023 15:02

Скопје Центар / Скопје

YAMAHA A-S501

Импресивно висок квалитет на звук со широк спектар на функции и елегантен изглед. Интегриран засилувач со дигитален влез.

ToP-ART (Технологија за репродукција на звук со тотална чистота) и висококвалитетни делови
- Влез/излез (влез до излез) Директен симетричен дизајн
- ART (Анти-резолуција и цврста) основа
- Енергетски трансформатор по мерка / блок кондензатори од 12.000 uF / ладилници истиснати со алуминиум
120W x 2 (max), 85W x 2 (RMS) висока излезна моќност
Чисто директен режим за поголема чистота на звукот
Континуирана променлива контрола на гласноста

Позлатени терминали за звучници и RCA (CD, Phono) и коаксијални терминали
Дигитални аудио влезови за ТВ или Blu-ray плеер
Поврзување за YBA-11 Bluetooth безжичен адаптер
Едноставен, но софистициран дизајн (преден панел од алуминиум)
Auto Power Standby
Феноменално сочуван како нов.

075 200 500
Audiohill MK

**** VIDETE GI SITE MOI OGLASI ***

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава / Можна е замена од:

AUDIOHILL MK
Потврден огласувач
075200500
Испрати Е-маил до огласувачот

DENON PMA-720AE + PMA-520AE

18000 €

DENON PMA-600NE ***NOV***

25000 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам