1 / 5
Апарат за заварување MIG/MAG 250
1.450 €
Цената не е фиксна
25.05.2023 08:32

Гази Баба / Скопје

Испраќам по карго    

Апаратот за заварување MIG / MAG 250 е дигитално контролиран инвертер со најнова технологија IGBT, овозможувајќи му да работи непречено при големи варијации на напон. Овој апарат е наменет за MAG заварување на конструкциски челик со можност за MIG заварување на прохромски челици и алуминиумски метали со дебелина преку 2 мм. Овој 2во1 апарат има можност за заварување во режим MIG / MAG и rel. Функцијата NO GAS му дава можност за заварување со полнета жица без дополнителен гас, а исто така има и EURO ПРИКЛУЧОК со горилник Abicor Binzel MB24KD. Апаратот за заварување MIG / MAG 250, исто така, се карактеризира со прецизно прилагодување на индукцијата, што му овозможува на заварувачот да постигне квалитетно заварување со минимално "прскање" на жицата, што стандардните MIG апарати го немаат. Апаратот има и изолација од класа F, која му овозможува да работи со електрични компоненти до 155 степени, и користи D300 жица во котур со тежина од 15 кг. “

Категорија: Дом и Градина / Домашни Алати и машини, Прибор / Останато

Се продава од:

Georgi
Потврден огласувач
078355545
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам