1 / 11
BMW R 1200 GS ADVENTURE
15.800 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

25.03.2023 16:50

Карпош / Скопје

Марка:

BMW

Вид:

Туринг

Година:

2017

Модел:

R 1200 GS ADVENTURE

Километри:

95000

Се продава BMW R 1200GS ADVENTURE - TRIPLE BLACK од прв сопственик.

Моторот е купен од динамикс, за што поседува соодветна документација.
Моторот е во перфектна механичка и надворешна состојба, без ниту една најмала забелешка, буквално како нов.
Моторот е произведен март 2017 со фабричка 5 годишна гаранција.
Моторот има изминати 97.000 км.
Сервисиран во овластен сервис на БМВ, со оргинални заменски делови за кој поседува соодветна сервисна документација до последен километар.
Направен комплетем сервис пред 2000 км.
BMW Recall заменет нов кардан, со изминати 0 км.
Гаражиран од прв ден.
Два оргинални клуча
Регистриран со зелен картон и каско осигурување до 20.07.2023 година

Од додатна опрема моторот ги поседува сите пакети достапни за BMW и тоа :

1 . COMFORT PACKAGЕ
1.1. Греачи на рачки
1.2. Хромиран издув
1.3. RDC - показател на притисок ма гуми.
2 . DYNAMIC PACKAGE
2.1. Шифтер про
2.2. Предни и задни LED жмигавци
2.3. Различни модови на возење
2.4. Дневно предно LED светло.
3 . TOURING PACKAGE
3.1. Еле. Адаптивна суспензија - Dynamic ESA
3.2. Темпомат
3.3. Лед халогенки ( магленки )
3.4. Припрема за навигација
3.5. Држачи за куфери
3.6. KEYLESS Ride

Дополнителна опрема :

1. Low suspension ( ниска суспензија ) специјално нарачан модел.
2. Комплет BMW куфери со 6 брави и перниче за сопатник
3. Фолија за заштита на куфери
4. Tool box - Touratech
5. Држач за танк торба
6. GIVI Танк торба
7. Tank protector
8. Фолија за заштита на резервар
9. Upper crash bar со дополнителни алум. додатоци Touratech
10. Аларм
11. Заштита за фар - BMW
12. Појачување на визир со подесување на висина ( да не се деформира ) - wunderlich
13. Заштита за хладњаци - Touratech
14. Додаток за штендер - Wunderlich
15. Заштита за кардан - Wunderlich
16. Црево за испуст на кардан - Wunderlich
17. Сајли за врзување на две кациги на седиште - Touratech
18. USB полнач - Touratech


Моторот може да се види во секое време и да се провери САМО ВО ОВЛАСТЕН СЕРВИС.

За моторот не се прифаќаат замени, се продава исклучиво за готовина.

Категорија: Моторни Возила / Мотори (над 50 cc)

Се продава од:

Teo
Потврден огласувач
070358578
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам