1 / 5
Mitsubishi Pajero Pinin 2.0
4.450 €
10.03.2023 14:32

Гази Баба / Скопје

Марка:

Mitsubishi

Модел:

Pajero Pinin

Година:

2001

Гориво:

Бензин

Километри:

190000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Сина

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

12.2023

Сила на моторот:

90 kw / 122 ks

Kласа на емисија:

Останато

190000km регистриран до крај на година
Регуларно вози само на задна, има 4х4 брзи и спори со 50/50 блокажа на разводник за напред позади. Трансмисија мењач и мотор во одлична состојба сè функционира како што треба.
Променет сет кумплуг ламела потисна и друг лагер LUK пред 5000 км.
Променети сите стабилизатори буфери и чаури на подвозје.
Зимски гуми во добра состојба.
Потрошувачка на гориво 8л отворен пат
10л градска, нема плин.
Може да се види во Скопје од понеделник до петок

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Borche
Потврден огласувач
070355808
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам