1 / 2
Се продава КУЌА
44.000 €
50.000 €
26.05.2023 20:17

Прилеп / Прилеп

Број на соби:

4

Квадратура:

113 m²

Број на спратови:

Високо приземје

Греење:

Друго

Дворна површина:

78 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Стара

Опрема:

Полу наместен

Година на градба:

1974

Година на реновирање:

1995

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

Гаража + 1 Паркинг

Ориентација:

Исток

Адреса:

Maksim Gorki 86 Prilep

Се продава куќа во која што се живее. Куќата е во добра состојба, можеби и за некои помали вложувања од зависност на купецот и плановите. Куќата има четири соби, од кои во две од нив има кујна, ходник, купатило, гаража која што се користи како визба, простории за складирање на огрев од десна страна, простор за движење помеѓу левата срана па се до задниот дел со простор за дополнителна остава на работи и ствари, надворешно вц, двор прекриен со лозница со принос до 300 килограми грозје таљанка и простор за возило во дворот а со можност при мал маневар и за две возила. Местположбата е во мирна населба на 5 минути од паркот на могилата, како и на 5 мин до основно и до средно училиште 10 мин до строг центар.

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

??????
Потврден огласувач
070208331
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам