Верификацијата на профилот е задолжителна

 

Верификација на профилот

Поради големата популарност на сајтот, секојдневно имаме премногу случаи на злоупотреба на личните податоци: име, телефонски броеви, адреси, огласи без согласност на лицето, лажни огласи и информации, недопуштени предмети, контакт огласи (сексуални понуди) во име на трета страна, фалсификувана стока, и многу други. Сите овие точки потпаѓаат против законот на Република Македонија. Поради гореспоменатите причини ние сме принудени да преземеме мерки за да ви овозможиме и понатаму квалитетна услуга. И покрај сите наши напори, секојдневно илјадници предадени огласи е апсолутно невозможно точно да ги провериме дали се работи за измама или за вистински оглас.

Верификацијата на профилот е задолжителна. Цената за верификацијта е 98 ден + ддв (116 ден.) за 1 година ( 12 месеци), Сите не верифицирани профили ќе бидат избришани.

Ве молиме верифицирајте го вашиот профил, откако ќе го верифицирате, *можете 1 година бесплатно да внесувате огласи исто така бесплатно да ги менувате вашите огласи. Вкупно можете да управувате до 100 огласи на годишно ниво. Цената за верификацијта е 98 ден + ддв (116 ден.) за 1 година ( 12 месеци, од денот на уплатата ). Обновување на огласи дополнително се наплатува.

Податоци за плаќањето

Бигмедиа Дооел
УНИ Банка
Број на сметката: 240230002254055
Ве молиме при плаќањето, во полето “цел на дознака” да се внесе бројот на корисникот.

Каде можам да го видам мојот Корисник број

Ако веќе сте регистрирани како редовен член најпрво Ве молиме најавете се. По успешното најавување ќе се најдете во Вашето поле - Мој профил - таму ќе најдете вашиот корисник број.

Ја уплатив сумата. Колку време ќе потрае сертификацијата на мојот профил?

Откако ќе се уплати износот, активирањето може да потрае неколку дена, во зависност од обемот на работа. Отприлика од 1 до 3 работни дена зависно од тоа за колку време ке пристигне износот на нашата сметка. Ако сакате да го забрзате процесот, може да ни испратите скенирана потврда за уплатата на износот на support(at)reklama5.mk. Ние постојано ја мониторираме нашата банкарска сметка и веднаш штом се потврди вашата уплата, нашите администратори ќе ја активираат верификацијата.

Како може да се препознае сертифициран член? Сертифицираните членови добиваат сертифицирано лого во деталите на нивните огласи. Доколку отворите некој оглас, сертифицираното лого ќе се појави кај контакт информациите на корисникот.

Услови на употреба

Имајте предвид дека условите на употреба на Реклама5 можат во секое време да бидат променети и актуализирани. Актуелната верзија секогаш ќе ја најдете овде. Со користење на услугите, Вие се согласувате на наведените услови.

Дури и покрај тоа што се плаќа за верификација доколку се заверени од страна на Администраторите доколку корисниците:
   - објавуваат огласи кои не се во согласност со нашите услови на употреба
   - објавуваат дупликати огласи, повеќекратно внесување оглас со идентична содржина, вклучително и во различни региони и рубрики
   - објавуваат свесно огласи во несоодветната категорија
   - објавуваат огласи во различни профили
   - објавуваат лого во главна слика на повеќе од 5 огласи
   - објавуваат слики кои воопшто не се соодветни со огласот

тогаш Реклама5.мк експлицитно го задржува правото, во секое време да менува, надополнува или да го избрише профилот без претходна најава.
Со годишниот износ од 98 ден+ддв можете да управувате до 100 огласи, доколку сакате да управуваат повеќе огласи, треба да станете премиум член, како премиум член ќе добиете повеќе предности и ќе бидете во можност да управувате до 500 огласи , за повеќе информации Кликнете тука

Реклама5 им нуди на своите корисници онлајн услуга. Во неа се содржани како бесплатни, така и платени услуги. За користење на услугите на Реклама5 е потребна регистрација. За таа цел на клиентот му се потребни е-пошта и лозинка којаќе биде избрана од него.
Со регистрирањето најпрво настанува бесплатен сервис помеѓу Реклама5 и регистрираниот клиент кој е регулиран со одредбите на овие услови за користење. По регистрирањето Реклама5 му нуди на клиентот и платени услуги. Основите на договорот на овие платени услуги исто така се овие општи услови за користење.
Пред склучувањето на договорот за платени услуги, клиентот е информиран за содржината на секоја платена услуга, како и за цените и условите за плаќање. Услугата на Реклама5 е во оперативна должност непрекинато седум дена во неделата со 90% расположливост во текот на годината.
Од ова се иземени случаите на испад поради одржување и надградба на софтверот, како и времето кога услугата не е достапна на интернет поради технички или други проблеми кои не се под влијание на Реклама5 (виша сила, трети лица и сл.).
Во случај Вашиот профил да биде избришен поради проблеми од техничка природа, враќањето на парите нема да биде можно.
За користење на сервисот Реклама5 во целост, клиентот мора да ги користи најновите пребарувачки технологии или да го овозможи нивното функционирање на својот компјутер (на пр. активирање на Java Skript, Cookies, Pop-ups). Доколку се користат постари или технологии кои не се во општа употреба, можно е да се случи клиентот да може само ограничено да ги користи услугите на Реклама5. Ако ви е потребна профактура, цената за верификацијта е 98 ден + ддв (116 ден.) + 40 ден. за обработка на профактура и поштенска такса.

 

Ве молиме запомнете: Сертифицираното лого не овозможува 100 % заштита од злоупотреба, важат истите правила и услови на Реклама5.мк

Погледнете како ќе изгледа

 

Вашето Име
Вашиот Е-Маил
Предмет
Вашиот Телефон
Текст на пораката
Внесете го точниот резултат
Испрати

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам