1 / 4
Паметен WiFI утикач 16A, 3.5 kw smart wifi
800 МКД
Цената е фиксна
03.05.2023 12:24

Карпош / Скопје

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Помали трошоци за електрична енергија со Паметен WiFI приклучок 16A, 3.5 kw со вграден бројач на истрошени kWh
Контролирајте ги електронските уреди од било каде со помош на вашиот мобилен телефон. Приклучокот пресемтува и потрошени kW од потрошувачот што е приклучен на него.
Исклучете ја и вклучете ја подната или столната ламба додека лежите во кревет со вашиот мобиле уред, или вклучете ја климата или прчистувачот на воздух додека се враќате во вашиот дом со користење на овој паметан WiFi приклучок.
Функции:
☑ Поставување на распоред – вклучување и исклучување на приклучените уреди во одреден временски период со можност за повторување секој ден или во одредени денови на неделата. Идеално за грењи тела со цел истите да се вклучуваат/исклучуваат на ефтина тарифа.
☑ Бројач на истрошени kW/h
☑ Тајмер– избирате за колку време пркеинувачот да ја сопре струјата и со тоа да ги исклучи електронските апарати врзани за него
☑ Контрола со говор - оваа функција е достапна само ако се корисит со Alexa, Google Assistant и IFTTT
☑ Андроид и IOS апликација – апликацијата што се користи за контрола е Smart Life која дозволува контрола на електронските уреди до било кој андроид или IOS мобилен уред од било каде и било кога (не мора уредот да е поврзан на домашната WiFi мрежа)
☑ Едноставно инсталирање – уредот едноставно се поврзува на домашната или службената WiFi мрежа
Можност за достава по Карго Експрес. Плаќање при подигање на пратката. За Скопје, можност за подигнување по договор.

Категорија: Мобилни телефони и додатоци / Останато

Се продава од:

Aleksandar
Потврден огласувач
078441841
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам