Logo

БЕЛА ИМЕЛА -VISCUM ALBUM

Број на оглас: 1473997 | Објавен на: 04.05.2020, 08:26
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 300 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Останато

Вид на оглас: Се продаваИмелата е одличен лек за срцето и за циркулацијата на крвта, посебно при потешки облици на нарушувања на крвотокот.

Под дејство на активните материи, кои влијаат на нормализирање на метаболизмот во целиот организам, високиот крвен притисок се намалува, а нискиот расте. Со тоа, уредно се смирува нервозното срце и се јакне неговата работа.
Сите симптоми на нерегулиран крвен притисок, како што се нагол прилив на крв во главата, несвестица, зуење во ушите и нарушување на видот, може да се отстранат со употреба на имелата.

Кај жените имелата помага, посебно оние коишто се наоѓаат во преодните години и кои имаат проблем со циркулацијата, чувствуваат забрзана работа на срцето, изненадни напади на топлина, тешко дишење, нарушување на менструалниот циклус и сл.
Имелата поволно дејствува врз функцијата на жлездите, таа е и одлично средство за поттикнување на метаболизмот. Истовремено дејствува врз панкреасот, па со редовна употреба на имела кај дијабетичарите значително се намалува нивото на шеќерот во крвта.Имелата делува антитуморно и антиканцерогено.
http://www.youtube.com/watch?v=8j7a7JDDw0k
Бял имел ,Weiße Mistel ,Mistel ,Le Gui ,liga o visco ,mistletoe ,mistle ,vischio ,Оме́ла бе́лая (лат. Viscum album) ,Bela omela ,Imela ,Ökse otu ,თეთრი ფითრი (Viscum album) ,ヤドリギ ,겨우살이 ,Jemioła pospolita, jemioła biała,Jmelí bílé (Viscum album) ,Biska,Rakija biska,Vâsc ,fehér fagyöngy ,herbal ,ljekovita biljka ,lekoviti bilki ,tinktura od bela imela,vino,med ,propolis,apiherbal dabeski gostivar,bilkite na baba rada bela imela,alternativ medicin,citostatik,citostaticki,citoliticki,antitumorno,antikancerogeno ,heilpflanzen mistel,tinktur mistel ,mistel drops ,tropfen ,VISCUM ALBUM
http://www.youtube.com/watch?v=8j7a7JDDw0k

Огласи од: APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

T.Jovanoski 11, Gostivar
Гостивар

Станете Премиум член

 Гостивар    Општина:Гостивар

Прати Е-Маил

 APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI (претпријатие)

Потврден огласувач