Logo

GAVEZ - Symphytum officinale

Број на оглас: 1567487 | Објавен на: 13.02.2020, 10:11
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 300 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Алтернативна медицина

Вид на оглас: Се продава


ГЕЛ,Крема и Капки од (ГАВЕЗ)-Symphytum officinale.

Против рани, посекотини, гребаници, гнојни воспаленија, модринки, отоци, оштетени лигаменти, зглобови, коски, тетиви, гихт, реума,Čukljevi - Hallux valgus, и сл.
Активните супстанции длабоко продираат во ткивото и делуваат со забрзување на зацелувањето на оштетената кожа.

GAVEZ - Symphytum officinale
ГАВЕЗ ГЕЛ - за кожа, отоци, рани и пострауматски состојби

Постои народна поговорка, нема нешто што ГАВЕЗ-от не лечи. За да се уверите ви го преставуваме нашиот најприроден, најпрактичен и најуспешен "ГАВЕЗ ГЕЛ"

Гел од екстракт од корен од Гавез (Symphytum) кој содржи слуз, танини, алантоин, ја подобрува епитализацијата на кожата и помага во обнова на ткивата. Богат со неопходни витамини, минерали, амино и есенцијални етерни масла кои помагаат во секој проблем со кожата, мускулите и ткивата. Производ кој веќе 80 години се продава на пазарите на Поранешна Југославија и цела Југо-Источна Европа.

ГАВЕЗ ГЕЛ едно од најдобрите препарати на пазарот од посебна корист при:

- сите типови кожни тегоби
- модринки
- отоци
- рани
- скршеници
- опекотини и изгореници
- лузни
- спортски повреди
- пост-трауматски услови
- гихт

Огласи од: APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

T.Jovanoski 11, Gostivar
Гостивар

Станете Премиум член

 Гостивар    Општина:Гостивар

Прати Е-Маил

 APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

Потврден огласувач